راهنمای خرید

راهنمای خرید بهترین سرخ کن بدون روغن دلونگی

سرخ کن بدون روغن دلونگی جز پرفروش ترین دستگاه های برقی آشپزخانه در فروشگاه اینترنتی دلونگی مارکت است که به وسیله آن می توانید در سریع ترین زمان غذاهای سرخ شده بسیار خوشمزه را آماده کنید. در عصر حاضر دستگاه سرخ کن بدون روغن جز اولویت های اول خرید زوج های جوان بوده و جز پر استفاده ترین دستگاه ها در رستوران ها و مراکز تهیه غذا به شمار می رود.

در این مقاله سعی داریم با هم مواردی را که در خرید سرخ کن دلونگی باید به آن توجه کنیم را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم.

مزایای استفاده از سرخ بدون روغن دلونگی

1- سرخ کردن غذاها در سریعترین زمان

در گذشته اکثر خانم های خانه دار وقت کافی برای پختن انواع مواد غذایی اصیل ایرانی را دارا بودند. اما امروزه به دلیل مشغله های زیاد و کارمند بودن افراد، وقت کافی برای پخت و پز وجود نداشته و استفاده از سرخ کن ها بسیار پررنگ تر از گذشته شده است.

سرخ کردن غذاها در سریعترین زمان

2- حجم بالای تولید غذاهای سرخ کردنی

دستگاه های سرخ کن دارای المنت با حرارت بالا بوده که با تبدیل انرژی برق به انرژی گرمایی قادر است دمای لازم برای سرخ کردن انواع مواد غذایی را در مدت زمان کوتاه مهیا کند. وجود چنین تکنولوژی مهمی باعث شده است که بسیاری از رستوران ها قادر باشند به مقدار خیلی زیادی مواد غذایی را برای مشتریان خود تهیه کنند.

حجم بالای تولید غذاهای سرخ کردنی

3- تمیزی بیشتر در محیط آشپزخانه

از دیگر ویژگی های مهم استفاده از سرخ کن بدون روغن دلونگی نسبت به دیگر مدل ها این است که به مقدار بسیار کمی روغن برای سرخ کردن نیاز است که از مزایای آن می توان به کمتر کثیف شدن آشپزخانه اشاره کرد. به همین علت بسیاری از خانم ها علاقمند به خرید سرخ کن بدون روغن می باشند.

تمیزی بیشتر در محیط آشپزخانه

4- صرفه جویی در مصرف برق

دستگاه های سرخ کن دلونگی به دلیل استفاده از آخرین تکنولوژی ها، برق کمتری مصرف کرده و با استفاده از این دستگاه ها می توانیم در مصرف برق صرفه جویی بیشتری نماییم.

صرفه جویی در مصرف برق

5- سالم تر بودن غذای سرخ شده

با توجه به علاقه شدیدی که در کودکان برای استفاده از غذاهای سرخ کردنی وجود دارد، استفاده از دستگاه های سرخ کن بدون روغن دلونگی می تواند به سالم تر تهیه کردن غذاهای سرخ کردنی به دلیل استفاده ناچیز از روغن، کمک کند.

سالم تر بودن غذای سرخ شده

انواع سرخ کن ها

1- سرخ کن معمولی دلونگی

ساده ترین سرخ کن های موجود در بازار هستند که دارای یک المنت گرم کننده به همراه محفظه ای برای روغن می باشند که با ریختن روغن به اندازه مناسب می توانید مواد غذایی خود را سرخ کرده و مصرف نمایید. همچنین تمامی فرامین مربوط به درجه حرارت پخت بر عهده شما می باشد.

2- سرخ کن بدون روغن دلونگی (رژیمی)

یکی از نمونه های بسیار مدرن سرخ کن ها در عصر حاضر مربوط به سرخ کن بدون روغن می باشد که اساس عملکرد آن با گردش سریع هوا و بدون وجود روغن می باشد. غذای تهیه شده با این مدل از دستگاه بسیار با کیفیت، سالم و رژیمی بوده و در حال حاضر نسبت به دیگر مدل ها فروش بسیار زیادی دارد.

سرخ کن بدون روغن دلونگی (رژیمی)

3- سرخ کن مینی (کوچک)

نمونه کوچک شده از سرخ کن های معمولی بوده که تمامی ویژگی های آن را دارا است. این سرخ کن ها برای خانواده های کوچک، دانشجویان و کسانی که به صورت تنها در خانه زندگی می کنند انتخاب خوبی می باشد. زیرا در قیمت ارزان تر بوده و توان پایینی دارد.

ویژگی های سرخ کن بدون روغن دلونگی

مهمترین ویژگی سرخ کن های بدون روغن نسبت به دیگر مدل ها قطعا عدم وجود روغن برای سرخ کردن یا استفاده از روغن بسیار کم برای آن می باشد که نسبت به دیگر مدل ها طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. همچنین برند دلونگی نسبت به دیگر برندها دارای تجهیزات مدرن و بیشماری بوده و تمامی قطعات بکار رفته در دستگاه، دارای کیفیت فوق العاده بالا و دوام پذیری زیاد می باشند.

1- جنس بدنه دستگاه

اولین و مهمترین نکته در هنگام خرید سرخ کن بدون روغن دلونگی توجه به بدنه دستگاه می باشد. زیرا باید در برابر تمامی شرایط ناخواسته مقاومت خوبی داشته باشد. دلونگی برای مدل های سرخ کن خود عموما از جنس استیل برای ساخت بدنه دستگاه استفاده می کند. زیرا بسیار محکم بوده و ظاهر بسیار زیبایی را برای دستگاه به وجود می آورد.

2- سبد سرخ کن

سبدهای سرخ کن به دو صورت طراحی و ساخته می شوند و بهتر است قبل از خرید حتما به نوع آن توجه ویژه داشته باشید. سبدها عموما به صورت آسانسوری و دستی طراحی می شوند که نوع دستی، مزیت های بیشتری نسبت به نوع آسانسوری دارد. زیرا نوع آسانسوری به گونه ای طراحی می شود که در هنگام بالا آوردن، غذا در سبد گیر می کند و همچنین زودتر از نوع دستی خراب می شوند.

سبد سرخ کن

3- محفظه سرخ کن

محفظه سرخ کن باید متناسب با تعداد افراد خانواده و یا کمی بیشتر از آن باشد. بهتر است متناسب با تعداد افراد خانواده، سرخ کنی را انتخاب نمایید که حتی به اندازه یک نفر گنجایش بیشتر داشته باشد.

4- چراغ وضعیت دستگاه

سعی کنید سرخ کنی را انتخاب کنید که دارای چراغ وضعیت باشد. یعنی بر روی بدنه سرخ کن چندین چراغ با رنگ مختلف وجود داشته باشد تا بتوانید وضعیت روشن و خاموش شدن دستگاه، همچنین وضعیت دما، تایم و … داشته باشید. زیرا بسیاری از دستگاه هایی که فاقد چراغ وضعیت هستند به درستی از وسیله استفاده نکرده و در برخی از مواقع باعث سوختن مواد غذایی خود می شوند.

چراغ وضعیت سرخ کن

5- فیلتر جلوگیری از بوی نامطبوع

وجود فیلتر برای رفع بوی بد در تمامی سرخ کن ها الزامی می باشد. زیرا در صورت عدم استفاده از فیلتر بوی مواد بعد از سرخ شدن در مواد غذایی بعدی باقیمانده و طعم آن را تغییر می دهد. همچنین فیلتر باید قابلیت تعویض داشته باشد و بر حسب یک برنامه معین تعویض شده و فیلتر جدید نصب شود.

در ادامه قصد داریم چندین نوع از سرخ کن های بدون روغن و با روغن دلونگی را توضیح دهیم.

سرخ کن دلونگی مدل FH1394

یکی از نمونه های بسیار پرطرفدار و رژیمی برند دلونگی بوده که برای سرخ کردن 1 کیلوگرم سیب زمینی فقط به 14 گرم روغن نیاز دارد. مهمترین ویژگی این نوع سرخ کن چند منظوره بودن آن می باشد و دارای دو المنت در قسمت بالا با توان 1400 وات و المنت پایین با توان 800 وات می باشد. از دیگر ویژگی های بارز این مدل می توان به دارا بودن دیگ از جنس سرامیک به همراه پارو برای پخت بهتر مواد غذایی اشاره کرد. همانطور که اشاره شد این دستگاه چند منظوره بوده و علاوه بر سرخ کردن می توانید از آن برای تهیه کیک، پیتزا و پاستا هم استفاده کنید. ظرفیت مخزن اصلی 1.5 کیلوگرم برای سرخ کردن سیب زمینی تازه و 1.7 کیلوگرم برای سیب زمینی فریزر شده می باشد.

سرخ کن دلونگی مدل FH1394

سرخ کن دلونگی مدل FH1173

دارای سیستم بسیار پیشرفته در فراگیری حرارت در تمامی قسمت های مختلف محفظه سرخ کن بوده و با استفاده از این سیستم تمامی مواد غذایی به صورت کامل و یک دست سرخ می شوند. همچنین بعد از پایان عملیات به طور اتوماتیک دستگاه خاموش خواهد شد. این دستگاه به مانند مدل FH1394 چند منظوره طراحی شده و به صورت کم روغن می باشد و علاوه بر سرخ کردن قادر است پیتزا، کیک و … را آماده کند. دارای صفحه نمایش بزرگ دیجیتالی بوده و همچنین با استفاده از دکمه های موجود بر روی بدنه می توانید برنامه غذایی مناسب را انتخاب کنید. همچنین برخی از قطعات دستگاه قابلیت جدا شدن داشته و بعد از اتمام کار می توانید قسمت های مختلف دستگاه را به راحت بشویید. توان مصرفی دستگاه 2200 وات می باشد که 1400 وات برای گرم کردن المنت بالا و 800 وات برای گرم کردن المنت پایین می باشد.

سرخ کن دلونگی مدل FH1173

سرخ کن دلونگی مدل FH1130

دارای توان 1400 وات بوده و از دیگ سرامیکی نچسب برخوردار می باشد ه به هیچ وجه مواد غذایی بر روی آن نمی چسبد. همچنین دارای تنظیمات برای انتخاب برنامه بوده که توسط دکمه های کنترلی قابل انتخاب می باشد. همچنین به منظور جلوگیری از سوختن مواد غذایی دارای تایمر دیجیتالی می باشد که می توانید مدت زمان پخت را تعیین کنید. دارای مخزن 14 لیتری برای روغن به منظور سرخ کردن سیب زمینی بوده و از نوع با روغن می باشد.

سرخ کن دلونگی مدل FH1130

در مجموع می توان گفت تمامی سرخ کن های برند دلونگی دارای کیفیت و طول عمر بالا هستند و از گارانتی معتبر برخوردار می باشند. همچنین نوع بدون روغن آن دارای محبوبیت بیشتری در بین مردم بوده و با کمترین میزان روغن بهترین نوع مواد غذایی را آماده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.