راهنمای خرید

هر آنچه برای خرید اسپرسوساز باید بدانید؟

خرید اسپرسوساز دلونگی

اسپرسوساز دستگاهی است که به وسیله آن می توانید اسپرسو با دیگر مشتقات قهوه را در عرض مدت زمان کوتاهی آماده کنید. در این مقاله قصد داریم یک سری نکات مهم را در رابطه با دستگاه اسپرسو و نحوه خرید آن بازگو کنیم تا بتوانید به دید بهتری اقدام به خرید کنید. همانطور که مطلع هستید اسپرسو یک نوشیدنی خوشمزه کافئین دار بوده که اصولا بر مبنا قهوه تهیه می شود. اما نسبت به قهوه های معمولی تفاوت داشته و علت آن هم در نحوه آماده سازی آن می باشد.

برای اینکه بتوانید اسپرسو مورد نظر خود را تهیه کنید باید آب را به جوش آورده و آن را با فشار بالا از دانه های قهوه عبور دهید تا با گذر بخار از روی دانه های آسیاب شده و نرم شده آن قهوه با غلظت بالا بدست آید. از این رو نسبت به قهوه های معمولی تفاوت داشته و طعم و مزه آن هم فرق می کند.

هر آنچه برای خرید اسپرسوساز باید بدانید؟

به همین علت دستگاه اسپرسوساز قادر است به درستی و با کمک تجهیزات پیشرفته نحوه آماده سازی اسپرسو را به درستی انجام دهد. از این رو قبل از خرید اسپرسوساز باید به نکات زیر توجه ویژه داشته باشید تا بتوانید بر طبق بودجه خود بهترین انتخاب را داشته باشید.

قبل از اینکه وارد نکات اصلی شویم باید بدانید که اسپرسوسازهای موجود به دو دسته تقسیم می شوند، یکی نوع برقی و دومی نوع گازی یا موکاپات می باشد. اگر بودجه کمی در اختیار دارید می توانید نوع موکاپات را خریداری کنید که تمامی مراحل اجرا به صورت دستی بوده و طعم و مزه قهوه آماده شده با نوع برقی تفاوت دارد. اما اگر قصد خرید نوع برقی را دارید در ادامه با ما همراه باشید.

راهنمای خرید اسپرسوساز نوع برقی

مبنا و اساس کار دستگاه اسپرسوساز برقی، وجود الکتریسیته و سیستم برقی می باشد. از این رو تمامی مراحل به جوش آوردن آّب و عبور بخار از روی دانه های قهوه تماما توسط برق و دیگر تجهیزات وابسته به برق انجام می شود. برخی از دستگاه های تولیدی به صورت اتوماتیک و برخی دیگر به صورت نیمه اتوماتیک طراحی می شوند که در صورت خرید نوع اتوماتیک صفر تا صد آماده سازی اسپرسو و مشتقات قهوه توسط خود دستگاه بوده، اما در نیمه اتوماتیک برخی از کارها با دستگاه و مابقی کار مثل تهیه کف شیر، پر شدن قوری قهوه و … با شما خواهد بود.

هر آنچه برای خرید اسپرسوساز باید بدانید؟

اما نکته مهمی که دستگاه اسپرسوساز برقی با خود به همراه دارد این است که نوشیدنی متراکم با طعم دلنشین را تهیه کرده و امکان تهیه کف شیری غلیظ توسط نازل را می دهد. از این رو قبل از خرید اسپرسوساز نوع برقی باید به نکات مهم زیر توجه ویژه داشته باشید.

توان دستگاه

 اولین و مهمترین نکته قبل از خرید، توجه به توان دستگاه می باشد. توان میزان انرژی لازم برای ایجاد گرمای مناسب برای دستگاه می باشد که در نهایت در طعم واقعی اسپرسو تاثیر بسیار زیادی دارد. زیرا المنتی که توان پایین داشته باشد زمان آماده سازی آب جوش و دیگر موارد را کند کرده و در حد مطلوب دما تولید نمی کند و اسپرسو موجود طعم دلچسبی نخواهد داشت. توان پمپ هم یکی دیگر از این موارد بوده که هر چقدر بالاتر باشد بخار آب تولیدی با فشار بیشتری وارد لوله ها شده و از ذرات قهوه عبور می کند و توان با حرارت بالا موجب آزاد شدن طعم واقعی قهوه خواهد شد.

اسپرسوساز دلونگی

تهیه انواع نوشیدنی توسط اسپرسوساز

نکته دوم قبل از خرید توجه به چند منظوره بودن آن می باشد. زیرا برخی از دستگاه های تولید شده برندهای مختلف قادر هستند علاوه بر تهیه اسپرسو، دیگر نوشیدنی ها نظیر قهوه فرانسوی، کاپوچینو و … را تولید کنند. از این رو توان دستگاه عموما برای این دستگاه ها بیشتر بوده و قاعدتا به دو المنت با دو توان مختلف عرضه خواهند شد.

اهمیت پرتافیلتر

پرتافیلتر دستگاه اسپرسوساز دلونگی دارای اهمیت بسیار بالایی بوده و توجه به وزن، جنس پلاستیکی و استیل آن بسیار مهم بوده و استقامت دستگاه را نشان می دهد. برخی از پرتافیلتر ها به صورتی هستند که علاوه بر پودر قهوه می توانید از پد یا کپسول قهوه در فیلترها استفاده کنید. یعنی زمانی که پودر قهوه در دسترس نداشته باشید با کپسول هم قادر به آماده سازی اسپرسو خواهید بود. اما برخی از دستگاه ها بنا به دلایلی فاقد فیلتر برای پد قهوه می باشند.

سبد پرتافیلتر هم در طعم و مزه قهوه تاثیر گذار بوده و در دو نوع فشرده و غیر فشرده تولید می شود که عموما نوع فشرده بهتر است.

اسپرسو ساز دلونگی

جنس بدنه اسپرسوساز

جنس بدنه اسپرسوساز هم در زیبایی محیط استفاده و هم به منظور مقاومت آن در برابر ضربات ناگهانی از اهمیت ویژه برخوردار هستند. برخی از دستگاه ها به صورت تمام پلاستیک، برخی به صورت ترکیبی از پلاستیک و استیل هستند. توصیه می شود اگر بودجه مناسب در اختیار دارید نوع ترکیبی و در صورتی که قیمت برایتان مهم نیست نوع تمام استیل را خریداری نمایید. زیرا مواد فلزی نسبت به نوع پلاستیکی طول عمر بالاتری دارند و در هنگام مواجه شدن با گرمای داخلی دستگاه دچار تغییر شکل نمی شوند.

 جنس فیلتر اسپرسوساز

توجه به جنس فیلترها بسیار مهم است زیرا دائما در مواجه با آب و بخار آب قرار داشته و در صورت نداشتن جنس مرغوب دچار زنگ زدگی و خراب شدن می شود. همچنین در دراز مدت در طعم قهوه تاثیری بدی می گذارد. عموما جنس های استیل مرغوب پایداری خوبی در برابر بخار داشته و به سرعت خراب و دچار زنگ زدگی نمی شوند.

اسپرسوساز دلونگی 685

ولوم یا پیچ تنظیم بخار

برخی از اسپرسوسازها داری مخزن شیر و تهیه فوم گیری هستند، اما برخی دیگر فاقد مخزن شیر اما دارای نازل بخار می باشند. وجود نازل بخار برای تهیه کف شیری مناسب می باشد. ولوم و پیچ تنظیم بخار این امکان را به شما می دهد تا کف شیری مختلف با غلظت مختلف را توسط این دکمه چرخشی داشته باشید.

میزان صدا و لرزش اسپرسوساز

قبل از خرید اسپرسوساز بهتر است به برند دستگاه توجه کرده و در سایت و در قسمت نظرات خریداران دستگاه رجوع کنید تا نسبت به میزان صدا و لرزش دستگاه اطلاعات مناسب را کسب کنید. یا همچنین می توانید از خود فروشنده در مورد میزان صدا و لرزش دستگاه سوال بپرسید. زیرا برخی از دستگاه ها دارای سر و صدای زیادی می باشند و چندان مناسب به نظر نمی رسند. اما برخی دیگر دارای پایه ضد لغزش بوده و صدای تولیدی آنها بسیار کم می باشند.

اسپرسوساز دلونگی 850

فیلتر تصفیه آب شهری

وجود فیلتر تصفیه آب در اسپرسو باعث حفظ طعم اصیل قهوه شده و موجب آزاد شدن عطر قهوه به بالای 90 درصد می شود. همچنین موجب جلوگیری از بسته شدن لوله های بخار آب شده و کار تهیه اسپرسو با دقت و عملکرد بهتری انجام می شود. همچنین با وجود فیلتر آب، املاح معدنی نظیر آهک و بوی بد آب گرفته شده و قهوه با رنگ و عطر مطلوب آماده می شود. قطعا اگر بودجه کافی در اختیار دارید بهتر است دستگاه با وجود تصفیه آب را خریداری کنید.

آسیاب قهوه

وجود آسیاب قهوه نکته دیگری است که در هنگام خرید باید مورد توجه قرار گیرد. زیرا برخی از دستگاه ها خود دارای مخزن آسیاب و آسیاب قهوه می باشند که در همان لحظه قهوه را به درجات مختلف آسیاب می کند. اهمیت پودر کردن قهوه در همان لحظه بسیار بهتر از پودرهای آماده می باشد. زیرا عطر قهوه به مرور از بین رفته اما در همان لحظه در مقدار حداکثر خود قرار دارد. اهمیت دیگر آسیاب قهوه این است که دیگر نیاز به خرید آسیاب قهوه جداگانه و صرف هزینه بیشتر نخواهید داشت.

آسیاب قهوه دلونگی 520

سینی گرم نگهدارنده فنجان

وجود وارمر و سینی گرم کننده فنجان موجب گرم نگه داشتن فنجان ها شده و می توانید بدون نیاز به داغ کردن مجدد قهوه خود را در هر زمان از شبانه روز میل کنید حتی اگر میزان اندکی از طعم آن عوض شود. چنین ویژگی مطلوبی در بسیاری از دستگاه های اسپرسوساز حرفه ای موجود می باشد.

قابلیت برنامه ریزی دستگاه

عموما اسپرسوسازهای تمام اتوماتیک دارای سیستم برنامه ریزی دلخواه هستند. یعنی می توانید پروفایل کاربری شخصی برای تهیه نوشیدنی دلخواه خود را آماده کرده و در هر زمان دلخواه آن را بارگذاری کرده و نوشیدنی دلخواه خود را دریافت کنید. همچنین دارای یک سری تنظیمات پیش فرض بوده که نوشیدنی دلخواه را فقط با فشردن یک کلید آماده می کند. قطعا اگر بودجه کافی برای خرید دارید به این نکته هم توجه خاصی داشته باشید.

اسپرسوساز تمام اتوماتیک دلونگی

سیستم قطع اتوماتیک

سیستم قطع خودکار در اسپرسوساز یعنی بعد از گذشت مدت زمان مشخص از آماده سازی قهوه یا اسپرسو، دستگاه به صورت کاملا اتوماتیک خاموش شود. وجود چنین قابلیتی موجب می شود که اولا برق مصرفی کاهش یافته و هزینه اضافی بابت برق پرداخت نشود. ثانیا موجب افزایش طول عمر قطعات و تجهیزات دستگاه می شود.

قابلیت جداسازی قطعات و تمیز سازی اتوماتیک

دستگاهی را خریداری نمایید که قطعات آن از بدنه جدا شوند. بر فرض مثال مخزن آب، مخزن شیر، سینی چکه گیر و … از جمله قطعاتی هستند که اگر جدا شوند به راحتی شست و شو می شوند. اما اگر سیستم جداسازی در دستگاه وجود ندارد مجهز به تمیز سازی اتوماتیک باشد.

تمامی موارد اشاره شده در بالا مهمترین نکات در هنگام خرید اسپرسوساز بوده که با توجه به بودجه خود میتوانید دستگاهی را انتخاب کنید که بیشتر نکات بالا را در بر داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.